geologia inżynierska*.

opis

Specjalność na kierunku górnictwo i geologia.

Geologia inżynierska to jeden z działów geologii. W latach 20 XX wieku została wydzielona jako samodzielna nauka. Przedmiotem badań tej dziedziny jest środowisko geologiczne, jego zmienność i ewolucja dla potrzeb planowania przestrzennego i regionalnego, oraz projektowania, wykonawstwa i eksploatacji obiektów budowlanych.

Geologia inżynierska jest dziedziną międzydyscyplinarną, która w praktyce wiąże takie działy wiedzy jak mechanika gruntów, geotechnika, hydrogeologia, gruntoznawstwo, inżynieria budowlana, geomorfologia, geochemia, geofizyka, pozostałe dziedziny geologii i wiele innych.

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności geologia inżynieryjna:

  • hydrogeologia górnicza,
  • geologia inżynierska,
  • gruntoznawstwo,
  • dynamika wód podziemnych,
  • geotechnika,
  • modelowanie procesów filtracji,
  • mechanika gruntów,
  • geodynamika.
profil absolwenta

Absolwent specjalności geologia inżynierska jest przygotowany do projektowania, przeprowadzania i interpretowania wyników zarówno powierzchniowych, jak i podziemnych prac geologicznych. Posiada praktyczną umiejętność komputerowego przetwarzania i analizy statystycznej, także w systemach zintegrowanych geograficznie, danych archiwalnych i danych  uzyskanych w wyniku monitoringu.

Absolwent może podjąć pracę w sektorach gospodarki związanych z surowcami, budownictwem, oceną zagrożeń wodnych w górnictwie podziemnym i odkrywkowym. Może być zatrudniony w przedsiębiorstwach zajmujących się gospodarką wodną, składowaniem, bądź przeróbką odpadów czy ochroną środowiska, a także w organach administracji państwowej i samorządowej.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl