geoinformacja i geodezja górnicza*.

opis

Specjalność na kierunku geodezja i kartografia.

Studia w ramach specjalności geoinformacja i geodezja górnicza przygotowują do wykonywania  pomiarów związanych z projektowaniem, budową i eksploatacją kopalń podziemnych i odkrywkowych, a także z obsługą budownictwa podziemnego. Program studiów obejmuje również badania wpływów eksploatacji podziemnej oraz działania profilaktyczne w tym zakresie oraz problematykę ochrony środowiska na terenach eksploatacji górniczej.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności geoinformacja i geodezja górnicza:

  • geodynamika,
  • mapy górnicze i zarządzanie złożem,
  • mechanika górotworu,
  • geologia i hydrogeologia górnicza,
  • geodezja fizyczna i grawimetria,
  • telemetryczne metody badań deformacji,
  • systemy informacji o terenach przekształconych,
  • ochrona terenów górnicznych,
  • ochrona i rekultywacja terenów przekształconych. 
profil absolwenta

Absolwent specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w przemyśle wydobywczym, przedsiębiorstwach geodezyjnych i geologiczno-poszukiwawczych, a także w instytucjach ochrony i kształtowania środowiska naturalnego. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Lkw5SWyv1  2017-06-14 05:54:38
Reading the responses makes me realize I need to send /leave more notes! I used to tuck them into the boys lunches when they were young- I loved that! Now that they are adtoes(slmtwhau-LOL), I seem to only leave instructions- I will now get back to notes – for them and hubby and friends and relatives, etc! Thanks for the opp and the reminder!
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl