sieci transportu informacji*.

opis

Specjalność na kierunku elektronika i telekomunikacja.

Specjalność sieci transportu informacji przygotowuje do pracy w zakresie eksploatacji i utrzymania różnego rodzaju sieci telekomunikacyjnych, a dokładniej sieci cyfrowych z integracją usług, sieci komputerowych i szerokopasmowych. Studenci zdobywają wiedzę z dziedziny ogólnej budowy węzłów komutacyjnych oraz zasad działania sieci z komutacją kanałów i pakietów, a także z zakresu teorii ruchu i metod projektowania sieci, a szczególnie z integracją usług i sieci szerokopasmowych.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności sieci transportu informacji:

  • zarządzanie sieciami informacyjnymi,
  • eksploatacja i projektowania nowoczesnych cyfrowych systemów telekomunikacyjnych,
  • techniki mikroprocesorowe,
  • cyfrowego przetwarzania sygnałów,
  • budowy węzłów komutacyjnych,
  • zasady działania sieci z komutacją kanałów i pakietów,
  • teorii ruchu,
  • tworzenia aplikacji usług telekomunikacyjnych,
  • tworzenia oprogramowania do sterowania sieciami telekomunikacyjnymi.
profil absolwenta

Absolwent dzięki tej specjalności jest przygotowany do twórczej pracy analitycznej i projektowej oraz prowadzenia prac badawczych w zakresie: układów i aparatury elektronicznej sieci informatycznych w różnych jednostkach gospodarki, biurach projektowych, w instytutach naukowych i uczelniach, w kraju i na świecie.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~LRMxvhV0k  2013-11-09 09:11:16
0Ale następca Jelly Bean może być mniej stabilny niż nowy wtedy 5.0. Decyzja dobra, pod wariekunm aktualizacji. Natomiast, mnie zastanawia, czemu 4.1 a nie 4.2?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl