przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej*.

opis

Specjalność na kierunku elektrotechnika.

Specjalność przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej obejmuje wiedzę z zakresu projektowania, wykonawstwa, eksploatacji i diagnostyki urządzeń elektrycznych. Zdobyta wiedza bazuje na nowoczesnej elektronice, elektroenergetyce, inżynierii komputerowej, informatyce, technice mikroprocesorowej, automatyce, maszynach i napędach elektrycznych, metrologii, elementach telekomunikacji oraz na wielu innych dziedzinach współczesnej technologii. Absolwent posiada także wiadomości z obrębu ekonomii, ochrony własności intelektualnej oraz ergonomii pozwalające na organizowanie oraz prowadzenie prac badawczych i rozwojowych, a w szczególności projektowania i wdrażania innowacji technologicznych.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej:

  • elementy i układy energoelektroniczne,
  • niekonwencjonalne źródła energii,
  • sterowniki programowalne,
  • metody CAD w energoelektronice,
  • modelowanie komputerowe w energoelektronice,
  • cyfrowe metody i układy sterowania przekształtników energoelektronicznych,
  • jakość energii elektrycznej,
  • elektrotermia.
profil absolwenta

Dzięki specjalności przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w nowoczesnym przemyśle elektromaszynowym, a także szeroko rozumianej automatyce, elektronice i elektroenergetyce. Ich wiedza i umiejętności z dziedziny nowoczesnej techniki komputerowej będą przydatne do pracy w jednostkach badawczych, projektowych, w eksploatacji i budownictwie, jak również do kierowania zespołami ludzkimi przy rozwijaniu sieci odbiorców energii elektrycznej o charakterze przemysłowym.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~rafauke  2013-09-25 19:38:57
ja wybrałem pue bo muj kolega od kturego całe rzycie ściongam tam poszetł a ja hce dalej od niego ściongać więc terz tam pujde elo
 
 
~SpełnionyZawodowy  2013-05-30 21:01:20
Ja także polecam PUE. W ten sam dzień w który zapisałem się na specjalizacje, zostałem zasypany listami od pracodawców. Miałem na prawdę mnóstwo ofert, ale wybrałem "kierownik działu" w Lidlu. Polecam
 
 
~OzjaszGoldberg  2013-05-30 20:59:25
Zgadzam się z przedmówcą. Również nie rozumiem narzekania na PUE. Tak samo jak kolega polecam oddział w Gliwicach. Oprócz świetnego, wcześniej wspomnianego laboratorium gotowania wody, mają świetne i innowacyjne laboratorium latającej kulki. Można się tam nauczyć mnóstwo rzeczy przydatnych w przyszłym zawodzie.
 
 
~Przemysław  2013-05-30 20:55:26
Nie rozumiem tego całego narzekanie na PUE... Kierunek całkiem ok, szczególnie w Gliwicach. Mają tam jedno z najlepszych w Europie laboratorium do gotowania wody. Nabyłem tam wiele praktycznych umiejętności i teraz szef zawsze mnie chwali kiedy zaparzę mu kawę, albo ugotuję jajka. Polecam
 
 
~pizdeusz  2013-05-30 13:16:39
Ja tam nie narzekam. Wybrałem PUE i teraz projektuje migające diody zasilane plazmotronem połączonym bezstykowo z komutatorowym silnikiem krokowym zasilanym dwustronnie turbiną wiatrową sterowaną falownikiem czterogałęziowym. Pracodawcy o mnie walczą jak lwy Polecam !
 
 
~TONG-POO  2013-05-30 13:07:58
Jedynym plusem PUE jest fakt, że możesz później wyjechać do Tajlandii i trenować muay thai tak jak ja. Jeśli jednak wolalbyś pracować w przemyśle, to ... mocno odradzam.
 
 
~szymek  2013-05-30 13:04:35
ja też wybrałem PUE i co ... nic, zero pracy ;_; Kupiłem już bilet do Tajlandii... Również mocno odradzam
 
 
~zrozpaczony  2013-05-30 13:03:32
Ehh... co tu dużo mówić, nie ma pracy po tej specjalizacji. Teraz żałuję, że ją wybrałem mimo, że wszyscy odradzali. Zostaje mi jedynie wyjechać do Tajlandii. Mocno odradzam.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl