agrochemia

opis

Agrochemia to nauka zajmująca się oddziaływaniem związków chemicznych na przebieg procesów chemicznych i biologicznych, zachodzących w glebie i roślinach oraz w hodowli zwierząt. 

Przedmiotem badań agrochemii są m.in. nawozy mineralne, środki ochrony roślin, stosowane zarówno w odniesieniu do upraw rolnych i hodowli zwierząt, jak i w przechowalnictwie płodów rolnych. Agrochemia zajmuje się przemianami chemicznymi i mikrobiologicznymi zachodzącymi w glebie.

Agrochemia to pojęcie szersze niż chemia rolnicza, obejmujące prócz zagadnień związanych z nawożeniem, także niektóre elementy ochrony roślin i żywienia zwierząt.

Studiowanie agrochemii  pozwala zdobyć podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania środowiska przyrodniczego oraz szersze poznanie oddziaływania związków chemicznych na procesy chemiczne i biologiczne zachodzące w glebie, roślinach oraz na produkcję zwierzęcą.

organizacja

Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata.

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Absolwent agrochemii posiada wiedzę z zakresu nauk chemicznych oraz rolniczych oraz potrafi ją wykorzystywać w pracy zawodowej z zachowaniem zasad prawnych i etycznych.

Osoba, która ukończyła te studia zna wyroby chemiczne stosowane w rolnictwie i zasady funkcjonowania infrastruktury rolniczej.

Umiejetność planowania i podejmowania właściwych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i umiejętność postępowania w zakresie bezpiecznej gospodarki odpadami również wchodzi w zakres charakterystyki absolwenta agrochemii.

Kończąc agrochemię absolwent jest dobrze przygotowany do pracy w laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych w obszarze agrochemii oraz w instytucjach administracji rządowej i samorządowej związanej z rolnictwem i środowiskiem przyrodniczym.

ciekawostki

Agrochemię można studiować na studiach międzyuczelnianych realizowanych na Wydziale Chemii UG we współpracy ze specjalistami z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UniwersytetuTechnologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~kama  2015-03-13 03:43:33
Hej Kochani. Czy ktoś z obecnych bądź byłych studentów podzieli się swoimi odczuciami odnośnie tego kierunku? Jak wyglądają te studia w porównaniu ze zwykłą chemią? Pozdrawiam zakochanych w chemii! :))
 
 
~szymonpro  2013-05-30 21:52:25
chemia jest super
 
 
~Dave  2013-05-27 20:49:44
Po raz kolejny się powtórze: Studiowałem agrochemię we FRANCJI, mieszkam i pracuje w PL. Mało wiem o tym jak te studia wyglądają w Polsce, we Francji są prowadzone od ładnych paru lat i tam wszytsko był dobrze zorganizowane, mieszkałem tam od urodzenia więc problemów z nauka nie mialem.
 
 
~Nirv  2012-10-27 05:08:12
Niezupełnie dopiero uruchomiono kierunek. Jak wcześniej wspominałam kierunek agrochemia ruszył w 2010 roku. Obecnie trzeci rok. A że nowi studenci mogą myśleć inaczej to cóż... Jest mi przykro, że nie mogliśmy się jeszcze spotkać z nowym rokiem, ale obecnie mamy zajęcia na UTP, a pierwszy rok zapewne na UG. Spotkamy się dopiero w semestrze letnim, kiedy to wrócimy do Gdańska. Możliwe, że agrochemia na zagranicznych uczelniach jest lepiej zorganizowana. Niestety w Polsce kierunek dopiero się rozwija. Jest jeszcze sporo niedomówień.
 
 
~  2012-09-11 00:35:22
No chyba coś ktoś kręci bo z tego co wiem to agrochemii ani razu jeszcze nie uruchomiono ze względu na brak kandydatów, więc raczej nie sugerowałbym się opiniami rzekomych 'absolwentów' tego kierunku. Dopiero od teraz (tj pażdziernik 2012) kierunek zostaje uruchomiony...
 
 
~Dave  2012-06-28 14:35:54
Studiowałem agrochemię we Francji, mieszkam i pracuje w PL.
 
 
~Nirv  2012-06-27 12:53:50
To jakieś żarty z byciem absolwentem. Agrochemia to na tyle nowy kierunek, że obecnie studiuje ją aż 13 osób i są dopiero na 2 roku studiów. No chyba, że studiowało się za granicą. W Polsce tylko UG prowadzi kierunek agrochemii. A i w Polsce są inne zarobki niż za granicą.
 
 
~pomysl  2012-06-17 21:15:10
wybiera sie ktos na ten kierunek? troszke wiecej informacji z dosiwadczenia
 
 
~Dave  2011-09-23 22:45:10
Nawet nicku nie napisałeś prostaku, widać że jesteś tylko po podstawówce...
 
 
~  2011-09-15 10:32:10
nie będzie
 
 
~Dave  2011-08-01 11:25:41
Jestem świeżo upieczonym absolwentem tego ciekawego kierunku, był nowy, bałem się o pracę. Jednak byłem na praktykach w biogazowni i tam też zaoferowali mi pracę jak tylko skończyłem studia, stanowisko specjalisty, 2100 brutto więc cudów nie ma, ale z czasem będzie lepiej więc git ;)
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl