gospodarka energią elektryczną*.

opis

Specjalność na kierunku edukacja techniczno-informatyczna.

Studenci specjalności gospodarka energią elektryczną są przygotowywani do poruszania się w problematyce dotyczącej racjonalnego użytkowania i dystrybucji energii elektrycznej. Poznają metody eksploatacji elektrowni, sieci i urządzeń elektrycznych, projektowania układów sieciowych, metody diagnostyki urządzeń elektroenergetycznych, zasady prowadzenia ruchu systemu elektroenergetycznego, a także metody optymalizacji warunków pracy systemu i gospodarki energetycznej przy wykorzystaniu techniki komputerowej. 

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności gospodarka energią elektryczną:

  • podstawy elektroenergetyki,
  • metody komputerowe w planach rozwoju sieci elektroenergetycznych,
  • zagadnienia gospodarki elektroenergetycznej,
  • inżynieria materiałów elektrotechnicznych,
  • inżynieria komputerowa w elektroenergetyce,
  • pracownia przejściowych projektów technicznometodycznych,
  • zasady bezpiecznego użytkowania energii,
  • prawo energetyczne.
profil absolwenta

Absolwent może podjąć pracę w zakładach przemysłowych, komunalnych i gminnych. Jest on przygotowany w zakresie rozwiązywania problemów elektroenergetyki oraz regulacji prawa energetycznego. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Nowa energetyka  2016-11-06 18:36:28
Elektrownia nowej generacji,po wykonaniu projektu, oraz realizacji tej myśli technicznej, będzie produkować prąd elektryczny, tani ekologiczny nie biorąc nic w zamian. Moim problem jest przekonać ludzi nie przekonanych że to naprawdę można wykonać. Piszę wszędzie do kogo mam adres lub e-mail nie mam żadnych odpowiedzi. Poprostu jest brak zainteresowania nową technologią w produkcji prądu elektrycznego.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl