automatyka i sterowanie w pojazdach samochodowych*.

opis

Specjalność na kierunku automatyka i robotyka.

Studia na specjalności automatyka i sterowanie w pojazdach samochodowych przygotowują przyszłych inżynierów do projektowania i nadzorowania pracy pojazdów samochodowych. Cykl kształcenia przewiduje edukację z zakresu symulacji i modelowania układów automatyki, pojazdów i silników samochodowych oraz napędów hybrydowych w pojazdach. Absolwent tej specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy związanej z automatyzacją pojazdów samochodowych przy dodatkowym przestrzeganiu standardów ochrony środowiska.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności automatyka i sterowanie w pojazdach samochodowych: 

  • identyfikacja procesów automatyki,
  • symulacja i modelowanie układów automatyki,
  • układy sterowania w pojazdach,
  • pojazd samochodowy jako obiekt automatyki i sterowania,
  • silnik samochodowy jako obiekt automatyki i sterowania,
  • systemy sterowania silników samochodowych,
  • diagnostyka i badanie układów sterowania pojazdów i silników,
  • napędy hybrydowe w pojazdach.
profil absolwenta

Absolwenci tej specjalności mogą uzyskać atrakcyjne warunki zatrudnienia w różnych sferach produkcji przemysłowej, transporcie oraz biurach projektowych i zapleczu naukowo-badawczym. Ponadto umiejętności zdobyte na tej specjalności pozwalają na podjęcie atrakcyjnej pracy w branży samochodowej z zastosowaniem najnowszych technologii budowy silników i ich sterowania.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl