automatyzacja systemów wytwarzania*.

opis

Specjalność na kierunku automatyka i robotyka.

Specjalność przygotowuje do rozwiązywania problemów automatyzacji zarówno lokalnych stanowisk wytwarzania, jak i kompleksowych systemów wytwórczych (w szczególności w przemyśle elektromaszynowym).

Nabyta wiedza daje podstawy do podjęcia współpracy z zespołami specjalistów mechaników, informatyków, elektroników i automatyków. Skończenie tej specjalności gwarantuje umiejętność korzystania z zaawansowanych programów komputerowych, wspomagających projektowanie procesów i systemów wytwarzania. 

organizacja

Wybrane przedmioty wykładane na specjalności automatyzacja systemów wytwarzania:

  • podstawy automatyzacji procesów wytwórczych,
  • elastyczne systemy wytwarzania,
  • teoria sterowania,
  • układy mikroprocesorowe,
  • komputerowe wspomaganie projektowania procesów wytwarzania,
  • organizacja zautomatyzowanych procesów wytwarzania,
  • monitorowanie procesów technologicznych,
  • automatyzacja i robotyzacja procesów spajania.  
profil absolwenta

Absolwenci specjalności automatyzacja procesów wytwórczych są przygotowani do pracy w zakresie automatyzacji procesów wytwarzania m.in.  inżynierii spajania, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz obróbki plastycznej, skrawania, ściernej i erozyjnej.

Osoby, które kończą tą specjalność posiadają umiejętności umożliwiające: projektowanie, modernizację i eksploatację zautomatyzowanych urządzeń produkcyjnych, programowanie obrabiarek i elastycznych systemów wytwórczych. Mogą pracować w firmach wyposażonych w specjalistyczne obrabiarki i urządzenia technologiczne. Absolwenci mogą zostać zatrudnieni w przedstawicielstwach handlowych i serwisach firm produkujących obrabiarki ze sterowaniem komputerowym.

możliwości rozwoju

Specjalność dostępna jest m.in. na Politechnice Warszawskiej.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~2P98g0tJs7o  2017-06-14 09:08:54
I see, I suosppe that would have to be the case.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl