roboty mobilne*.

opis

Specjalność na kierunku automatyka i robotyka.

W toku studiów na tej specjalności zdobywa się wiedzę z zakresu modelowania parametrów ruchu obiektów mobilnych, układów pomiarowych, przetwarzania i filtrowania sygnałów oraz posługiwania się algorytmami sztucznej inteligencji i stosowania ich do sterowania robotami mobilnymi. Studia na tej specjalności łączą wiedzę z zakresu informatyki, mechaniki i elektroniki, co sprawia, że absolwenci posiadają rozległą i funkcjonalną wiedzę.

 

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności roboty mobilne:

  • przemysłowe sieci komputerowe,
  • urządzenia automatyki,
  • systemy mechatroniczne, 
  • programowanie systemów sterowania,
  • sterowanie procesami dyskretnymi,
  • teoria sterowania,
  • programy użytkowe w automatyce,
  • urządzenia automatyki.
profil absolwenta

Kwalifikacje absolwentów specjalności umożliwiają im zastosowanie robotów mobilnych w fabrykach, w bezzałogowych pojazdach, statkach kosmicznych i wodnych. Absolwenci są przygotowani do: modelowania parametrów ruchu obiektów mobilnych, projektowania, wdrażania i obsługi układów pomiarowych przewodowych i bezprzewodowych, obsługi układów automatycznej regulacji i systemów diagnostycznych maszyn i procesów, modelowania, przetwarzania i filtrowania sygnałów, posługiwania się techniką mikroautomatyki, doboru algorytmów sztucznej inteligencji i wdrażania ich do autonomicznego sterowania robotami mobilnymi. Absolwenci mogą podjąć pracę jako specjaliści z zakresu projektowania systemów automatycznych, projektowania robotów mobilnych w różnych zastosowaniach, także przemysłowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~cDGBks435azf  2017-06-14 08:49:39
Aritlces like this are an example of quick, helpful answers.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl