synteza organiczna*.

opis

Specjalność na kierunku chemia.

Synteza organiczna, jako specjalność na kierunku chemia, pozwala na nabycie umiejętności związanych z zaawansowanymi technikami separacyjnymi. Studenci wybierając tą specjalność poznają podstawy metod chromatograficznych chemii organicznej, chemię leków, budowę i barwy związków organicznych oraz mechanizmy reakcji w chemii organicznej.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności synteza organiczna:

  • chromatografia,
  • spektroskopia magnetycznego rezonansu jądrowego,
  • związki heterocykliczne,
  • budowa i barwa związków organicznych,
  • mechanizmy reakcji w chemii organicznej, 
  • analiza retrosyntetyczna,
  • chemia leków,
  • podstawy metod chromatograficznych chemii organicznej.
profil absolwenta

Specjalność synteza organiczna daje możliwości do podjęcia i organizowania pracy w laboratoriach, w których będzie przygotowany do opracowywania koncepcji chemicznej i nadzorowania procesów z dziedziny syntezy organicznej, technologii polimerów, analizy chemicznej przy zachowaniu zasad zarówno ekonomicznych, jak i prawnych czy etycznych. Ponadto absolwenci tej specjalności potrafią organizować i prowadzić procesy produkcyjne w przemyśle chemicznym oraz pokrewnych. Będą mogli także prowadzić własną działalność gospodarczą. Ich wiedza i umiejętności pozwolą ponadto znaleźć zatrudnienie w instytucjach badawczych w dziedzinie chemii, biologii oraz farmacji.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl