chemia biologiczna*.

opis

Specjalność na kierunku chemia.

Studenci podczas nauki w ramach specjalności chemia biologiczna uzyskują teoretyczną i praktyczną wiedzę  z zakresu współczesnej chemii  i z podstaw chemii medycznej, biologii, biochemii oraz dziedzin pokrewnych.

 

 

 

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności chemia biologiczna:

  • biologia ogólna,
  • biologia molekularna i biotechnologia,
  • podstawy biochemii,
  • chemia komórki,
  • biofizyka,
  • chemia medyczna,
  • biologia molekularna,
  • immunoanaliza,
  • biostereochemia,
  • enzymologia.
profil absolwenta

Absolwenci specjalności będą  przygotowani do izolowania, oczyszczania i prowadzenia analizy produktów pochodzenia naturalnego oraz do badania ich właściwości chemicznych z wykorzystaniem  technik badawczych i aparatury naukowej.

Absolwenci mogą podjąć pracę w interdyscyplinarnych zespołach złożonych z chemików, biochemików, biologów, farmakologów i lekarzy, a także w instytucjach badawczych, laboratoriach diagnostycznych, farmakologicznych czy biotechnologicznych. Będą dobrymi kandydatami do pracy w działach marketingu i sprzedaży przedsiębiorstw chemicznych i farmaceutycznych.

Naukę mogą kontynuować na studiach doktoranckich, prowadzonych przez jednostki badawcze z dziedzin: chemii, biochemii, farmakologii, biotechnologii.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~tED0WEeYbW  2017-06-14 06:31:52
Wow! Beautiful model/mother, beautiful child and very beautiful necklace. I enjoy very much how you work with real life women that are relatable, but show them in such a real and beautiful light.Like you said u0;st2nning․.
 
 
~ja  2013-12-26 19:59:24
w MPO sie duzo zarabia ;)
 
 
~AAA  2012-11-27 15:57:07
Dlaczego nie polecasz
 
 
~Mimi  2012-09-29 09:24:25
Ja to ukończyłem i zaproponowali mi pracę w MPO .... Nie polecam.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl