optyka okularowa*.

opis

Specjalność na kierunku biofizyka.

Program studiów na specjalności optyka okularowa obejmuje przedmioty ogólne, medyczne oraz zawodowe. Mają one na celu wykształcenie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie optyki okularowej. W toku studiów studenci zdobywają wiedzę z zakresu wykonywania pomiarów dla potrzeb korekcji optycznej, które będą niezbędne w późniejszej pracy. Studenci nabywają praktyczne umiejętności obsługi testów, programów komputerowych, a także specjalistycznych maszyn i urządzeń. 

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności optyka okularowa:

  • optyka geometryczna i fizyczna,
  • wstęp do pracowni optyki okularowej,
  • biologia człowieka,
  • optyka fizjologiczna,
  • optyka okularowa,
  • środowisko wzrokowe,
  • procedury badania refrakcji,
  • percepcja wzrokowa,
  • pracownia optyki okularowej. 
profil absolwenta

Absolwent specjalności jest przygotowany do podjęcia pracy w charakterze specjalisty w dziedzinie optyki okularowej. Będzie również przygotowany do dokonywania napraw i konserwacji okularów, a także do udzielania rad odnośnie stosowania wyrobów medycznych.  


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Gość  2013-03-24 18:50:02
W Warszawie jak widziałam na Uniwerku to masz prawie wszytskie ksiazki z Wrocka,a we Wrocku 1 rok to sama matma,tez sie zastanawiałam co wybrac.Inzynier do mnie przemowil...(czyli Wrocław)A raczej łatwo sie dostac i tu i tu nawet bez fizyki tyle ze matma rozszerzona wowczas
 
 
~optyka  2012-02-11 14:15:38
Optykę okularową można studiować w Warszawie, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Czy ktoś wie co trzeba zdawać na maturze? Jest wielu chętnych? Trudno się dostać?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl