matematyka w finansach i ekonomii*.

opis

Specjalność na kierunku matematyka.

Studenci specjalności matematyka w finansach i ekonomii zdobywają wiedzę z przedmiotów matematycznych i informatycznych, a także w takich dziedzinach jak: ekonomia matematyczna, ekonometria, rachunkowość finansowa. Dzięki temu oprócz podstawowych informacji matematycznych i ekonomicznych studenci uzyskują kompetencje do budowania modeli matematycznych mających zastosowanie w naukach ekonomicznych, stosowania zasad rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych oraz wykorzystywania wiedzy rachunkowej w decyzjach strategicznych i operacyjnych przedsiębiorstw.

 

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności matematyka w finansach i ekonomii:

  • ekonomia,
  • matematyka dyskretna,
  • analiza matematyczna,
  • wstęp do równań różniczkowych,
  • rachunek prawdopodobieństwa,
  • teoria podejmowania decyzji,
  • fizyka matematyczna,
  • rachunkowość,
  • modelowanie matematyczne w technice.
profil absolwenta

Absolwent tej specjalności matematyka w finansach i ekonomii posiada gruntowne przygotowanie matematyczne, a także interdyscyplinarną wiedzę pozwalającą na twórczy udział w rozwiązywaniu problemów praktycznych i teoretycznych w finansach i ekonomii. Absolewent może podjąć pracę w sektorze finansowym, w handlu lub też w przemyśle.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Boski_Jakub  2013-06-20 10:55:49
ogólnie więcej matmy niż przedmiotów typowo związanych z finansami i ekonomią. Jeśli ktoś lubi wiecej dowodów niż praktycznych ćwiczeń to są studia dla niego. Zaczyna dużo i po pierwszym roku sami odchodzą a reszta kończy, czasem na czas a czasem z rocznym opóźnieniem.
 
 
~lili  2011-06-29 17:10:25
ile osób zaczyna,a ile kończy ten kierunek???
 
 
~kruk  2011-06-29 17:08:31
ciekawe czemu nie polecasz ???
 
 
~mariolka24  2011-05-30 13:54:32
Nie polecam ! Jestem na politechnice krakowskiej i strasznie mi cięzko chociaż matmę bardzo lubie
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl