modelowanie matematyczne*.

opis

Specjalność na kierunku matematyka.

Celem specjalności jest zapoznanie studentów ze specyficznymi metodami umożliwiającymi symulacje i modelowania różnych procesów  poprzez zaawansowane obliczenia komputerowe. Ma to umożliwić przeprowadzenie badań pozwalających na głębszy i pełniejszy wgląd w badane zagadnienia.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności modelowanie matematyczne:

  • warsztaty z modelowania komputerowego,
  • wstęp do modelowania matematycznego i komputerowego,
  • modelowanie matematyczne procesów w biologii,
  • modelowanie numeryczne w fizyce,
  • struktura i dynamika sieci fazy skondensowanej,
  • sieci neuropodobne.
profil absolwenta

Dzięki specjalności modelowanie matematyczne absolwenci będą zdolni do nawiązywania współpracy z interdyscyplinarnej z innymi grupami zawodowymi i w efekcie do opracowywania modeli matematycznych skutecznie rozwiązujących konkretne problemy, które mają swoje źródło w procesach przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych i finansowych. 


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl