matematyka teoretyczna*.

opis

Specjalność na kierunku matematyka.

Specjalność matematyka teoretyczna daje możliwość zdobycia niezbędnych umiejętności i wiedzy studentom w zakresie: hipotez matematycznych i ich konstruowana, abstrakcyjnego myślenia, przekazywania i wyjaśniania treści matematycznych, budowania i wykorzystywania modeli matematycznych w rozwiązywaniu problemów praktycznych, posługiwania się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi. Studenci po ukończeniu specjalności są przygotowani do prowadzenia samodzielnych badań naukowych.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności matematyka teoretyczna:

  • procesy stochastyczne,
  • algebra abstrakcyjna,
  • teoria ergodyczna,
  • podstawy geometrii różniczkowej,
  • analiza harmoniczna,
  • kryptografia,
  • układy dynamiczne,
  • algebry Banacha.
profil absolwenta

Absolwent tej specjalności znajdzie atrakcyjne zatrudnienie w wielu miejscach. Naturalną ścieżką kariery zawodowej są studia doktoranckie z matematyki, a następnie praca na wyższej uczelni w charakterze pracownika naukowo-dydaktycznego.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~Banach  2015-01-27 23:17:13
Wszystko fajnie ale do organizacji dopisałbym również topologię i rozmaitości matematyczne oraz informatykę teoretyczną.
 
 
~Hillbert  2014-10-29 16:03:39
Zdecydowanie nie polecam tego kierunku ludziom którzy nie mają pewności że mają do tego talent. To już nie jest zabawa, aby skończyć ten kierunek trzeba poświęcić bardzo dużo czasu (podczas studiów nie będziesz miał czasu na wyjście w weekend, to masz jak w banku). Plusem jest to że zajmujesz się CZYSTĄ matematyką i jako absolwent masz już taką wiedzę że możesz prowadzić własne badania na polu tych teorii które wybrałeś podczas studiów. Jednak pamiętajcie to jest jeden z najtrudniejszych kierunków studiów!
 
 
~Hillbert  2014-10-29 16:00:48
Zdecydowanie nie polecam tego kierunku ludziom którzy
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl