matematyka finansowa*.

opis

Specjalność na kierunku matematyka.

Na specjalności matematyka finansowa studenci zapoznają się z podstawowymi przedmiotami matematycznymi, a także specjalnościowymi przedmiotami z dziedziny matematyki finansowej. Studenci korzystają z laboratorium komputerowego, gdzie zdobywają wiedzę i umiejętności z informatyki. W programie studiów są również przedmioty uzupełniające, które poszerzą ogólną wiedzę każdego studenta.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności matematyka finansowa:

  • wybrane zagadnienia topologii,
  • elementy analizy funkcjonalnej,
  • teoria miary i całki,
  • teoria funkcji analitycznych,
  • historia matematyki.
profil absolwenta

Absolwent matematyki finansowej posiada wiedzę w zakresie zastosowań matematyki w ekonomii i finansach. Może pracować przy opracowywaniu danych, modelowaniu zjawisk ekonomicznych i finansowych, ocenie projektów inwestycyjnych. Może szukać zatrudnienia w przemyśle finansowym, ubezpieczeniowym, handlu i przemyśle.

ciekawostki


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~psus  2012-09-07 13:59:50
No ktos się nie przyłożył. Przedmioty jakie sa wykładane na kierunku są, ale nie jako specjalizacyjne. Kopiować tez trzeba umieć.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl