biotechnologia molekularna*.

opis

Specjalność na kierunku biotechnologia.

Biotechnologia molekularna to dyscyplina naukowa powstała na pograniczu współczesnej biologii eksperymentalnej i techniki. Dokonuje przeglądu zastosowań technik inżynierii genetycznej. Opisuje korzyści i zagrożenia płynące z tworzenia organizmów genetycznie zmodyfikowanych (GMO) i posługiwania się komórkami somatycznymi o nieograniczonej zdolności do różnicowania się.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności biotechnologia molekularna:

  • biochemia komórki,
  • metodologia oraz optymalizacja technik doświadczalnych,
  • chemia analityczna,
  • technologia przeciwciał,
  • bioinżynieria komórki zwierzęcej,
  • inżynieria genetyczna roślin,
  • analizy in silico,
  • molekularne mechanizmy transdukcji sygnałów komórkowych.
profil absolwenta

Specjaliści od biotechnologii molekularnej będą badać procesy zachodzące na poziomie inżynierii kwasów nukleinowych i białek na potrzeby przemysłu farmaceutycznego spożywczego, rolnictwa i medycyny lub kosmetologii.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~oparte na faktach  2014-11-07 02:57:45
Biotechnolog molekularny bedzie posiadal kreatywne umiejetnosci spekulacji teoretycznych podczas skladowania warzyw w supermarkecie na podlozu niekonserwowanej regularnie powierzchni plaskiej wykonywanej przez niedoswiadczonego przedstawiciela inzynierii polimerowej i ceramicznej, ktory to niewie wiele jak bardzo to wplywa na potencjalne zagrozenie mutagenezy i rozprzestrzeniania sie zarodnikow przeroznej kuwa masy zarazkow. Jako dobry trojkowy chemik biofizyczny jest wstanie mu wytlumaczyc glabowi jak to napracuja sie wszystkie pompy jonowe w jego blonach komorkowych i ile zuzyja ATP, ktore moglby spozytkowac na myslenie, zamiast na kaskady reakcji immunologicznych i niosace tym samym ryzyko astmy i alergii.
 
 
~assi  2014-09-10 20:38:26
ktos wie ile zarabia sie po tych studiach
 
 
~asia  2014-09-10 17:46:44
czy na kierunku biotechnologii molekularnej jest matma prosze o szybka odpowiedz ? bo interesuje mnie to ,tylko z matmy troche nie za dobra jestem
 
 
~ee  2012-04-30 21:42:05
a gdzie można biotechnologię molekularną albo medyczną studiować ??
 
 
~paulina  2012-04-19 20:22:08
niech kts jkto to studiuje nepisze czy to jest fejne alebo niech napisze na paulina1616163@interia.eu
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl