biotechnologia środowiskowa*.

opis

Specjalność na kierunku biotechnologia.

Biotechnologia środowiska zajmuje się głownie oddziaływaniem różnorodnych metod i technologii biologicznych, w tym wykorzystania organizmów genetycznie modyfikowanych na ekosystemy naturalne.

Specjalność skupia się na możliwości wykorzystania biotechnologii w działaniach na rzecz środowiska przyrodniczego: biologicznej ochrony i odnowy środowiska, czy likwidacji skażeń przemysłowych.

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności biotechnologia środowiska:

  • matematyka,
  • statystyka,
  • fizyka,
  • biofizyka,
  • chemia,
  • biochemia,
  • inżynieria genetyczna,
  • ekologia,
  • inżynieria bioprocesowa.

 

profil absolwenta

Absolwent specjalności biotechnologia środowiskowa uzyskuje wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wykorzystania metod biotechnologicznych do ochrony i odnowy środowiska.

Potrafi pracować przy rozwijaniu technologii sprzyjających zrównoważonemu korzystaniu z zasobów środowiska. Umie projektować bioprocesy służące do eliminacji zanieczyszczeń ze ścieków, unieszkodliwiania odpadów oraz remediacji gruntów. Posiada umiejętności prowadzenia monitoringu środowiskowego z wykorzystaniem metod biologii molekularnej. Posiada wiedzę w zakresie stosowania rozwiązań technologicznych zgodnych z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Zna podstawowe techniki modyfikacji genetycznych drobnoustrojów.

Biotechnolog tej specjalności zna regulacje prawne obowiązujące w biotechnologii środowiska oraz zasady bioetyki i etyki zawodowej. 

Może prowadzić własną działalność gospodarczą i konsultingową w zakresie biotechnologii środowiskowej. Przygotowany jest do pracy w placówkach naukowo-badawczych, laboratoriach diagnostycznych, firmach biotechnologicznych oraz w obiektach oczyszczania ścieków i unieszkodliwiania odpadów.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl