edukacja techniczno - informatyczna

opis

Studia na kierunku edukacja techniczno-informatyczna pozwalają osiągnąć wykształcenie podstawowe w zakresie inżynierii wytwarzania, inżynierii materiałowej, budowy maszyn, metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych.

 

Studiując na kierunku edukacja techniczno – informatyczna student uzyskuje odpowiednie przygotowanie w zakresie: 

 • eksploatacji i diagnostyki urządzeń mechanicznych i elektrotechnicznych,
 • inżynierii wytwarzania,
 • inżynierii materiałowej,
 • budowy maszyn,
 • projektowania procesów technologicznych
 • oraz rozwiązań konstrukcyjnych maszyn i urządzeń w oparciu o nowoczesne technologie wykorzystujące techniki komputerowe.

Będzie posiadał także gruntowną wiedzę informatyczną w zakresie: tworzenia aplikacji w językach programowania, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz zastosowań technik multimedialnych.

organizacja

Edukację techniczno informatyczną można studiować na uczelniach publicznych i niepublicznych, w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym), w systemie studiów I (licencjat/inżynier) i II (magisterium) stopnia.

Program kierunku studiów obejmuje:

 • Grupę przedmiotów informatycznych: podstawy informatyki i systemów informatycznych, programy użytkowe i pakiety biurowe, algorytmy i struktury danych, grafika inżynierska, inżynierska grafika komputerowa, techniki multimedialne, języki programowania, programowanie obiektowe, bazy danych, technologie tworzenia serwisów internetowych, projektowanie aplikacji internetowych, sieci komputerowe i aplikacje sieciowe, administracja serwerami.
 • Grupę przedmiotów technicznych: nauka o materiałach, inżynieria wytwarzania, mechanika techniczna i wytrzymałość materiałów, elektrotechnika, metrologia i miernictwo, maszyny i elementy napędu elektrycznego, elementy i układy elektroniczne, podstawy konstrukcji maszyn, eksploatacja i niezawodność systemów technicznych.
 • Grupę przedmiotów ogólnotechnicznych: zastosowania elektroniki i techniki komputerowej, komputerowe wspomaganie w technice i nowoczesne techniki informatyczne, technika cyfrowa i mikroprocesorowa.

Studia prowadzą również do uzyskania szerokiej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu przedmiotów podstawowych, takich jak: matematyka, fizyka, chemia, podstawy ekonomii, podstawy zarządzania, zarządzanie środowiskiem, podstawy marketingu, organizacja pracy i elementy ergonomii, zarządzanie zasobami ludzkimi, podstawy organizacji produkcji oraz przedmiotów ogólnych i humanistycznych tj.: podstawy socjologii, język obcy i elementy prawa gospodarczego.

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

specjalności

Przykładowe specjalności realizowane na tym kierunku studiów:

 • technika komputerowa,
 • grafika komputerowa i techniki medialne,
 • informatyka w technice i bezpieczeństwo systemów informatycznych,
 • informatyka obrazu i dźwięku,
 • inżynier sprzedaży,
 • informatyka przemysłowa,
 • edukacja i informatyzacja w procesach odlewniczych,
 • przeróbka plastyczna materiałów,
 • inżynieria wiedzy i zarządzanie informacją,
 • przetwórstwo drewna,
 • komputerowe wspomaganie procesów,
 • nauka o materiałach i informatyka,
 • technika i informatyka,
 • zastosowanie informatyki w technice,
 • edukacja komunikacyjna i bezpieczeństwo systemów tecznicznych,
 • systemy techniczne,
 • bezpieczeństwo i higiena pracy,
 • inżynieria środowsiska pracy i bhp,
 • doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość,
 • zastosowanie technik komputerowych,
 • mechaniczna obróbka drewna,
 • multimedia w społeczeństwie informacyjnym,
 • komputerowo wspomagane projektowanie maszyn,
 • informatyczne systemy zarządzania,
 • gospodarka energią elektryczną,
 • nauczanie techniki i informatyki,
 • techniki informatyczne i multimedialne,
 • inżynieria środowiska pracy,
 • obsługa informatyczna produkcji rolniczej,
 • systemy komputerowego wspomagania w przemyśle spożywczym,
 • informatyka techniczna.
profil absolwenta

Absolwent kierunku Edukacja techniczno-informatyczna przygotowany jest do pracy w organizacjach różnych branż i profili; przedsiębiorstwach przemysłowych, bankowości, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej oraz zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu.

Będzie mógł znaleźć zatrudnienie w przemyśle maszynowym i elektrotechnicznym tak na średnim technicznym szczeblu zarządzania jako organizator systemów eksploatacji urządzeń maszynowych i elektrotechnicznych jak i jako pracownik wykonawczy oraz w gałęziach gospodarki przygotowujących lub eksploatujących systemy informatyczne jako administrator i serwisant systemów informatycznych, w tym wspomagających zarządzanie oraz jako programista tworzący dedykowane aplikacje, także z wykorzystaniem technik multimedialnych.

Dodatkowo, podstawowa wiedza o zarządzaniu, organizacji produkcji, z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji pracy i ergonomii, socjologii i marketingu, oraz ochrony środowiska i prawa gospodarczego przygotowuje absolwenta do uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w formie małego przedsiębiorstwa produkcyjnego i/lub usługowego lub handlowego, w zakresie sprzętu elektrotechnicznego i elektronicznego, usług informatycznych, tworzenia oprogramowania, serwisowania sprzętu komputerowego, oraz eksploatacji maszyn.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  3
~icnm  2011-10-13 10:55:50
Czy jest praca po tym kierunku? Przecież po tym można być nauczycielem, a w szkolnictwie pracy nie ma!! Więc jak może być po tym praca? Wezmą prędzej po kierunku informatyka niż absolwenta edukacji techniczno - informatycznej. Tak mi się wydaje.
 
 
~marcin  2011-09-24 13:59:21
witam jestem juz na 2 roku tego kiedunku i jestem zadowolony choc myslalem ze bede mial wieciej doczynienia z informatyka a tak to jest wszystkiego po trochu mozna sie nauczyc wielu rzeczy ale malo konkretnych bedziesz mozna powiedziec " uniewesalny dobry " ale nigdy najlepszy w danej dziedzinie .Lepiej byc we wszystkim dobrym niz w 1 rzeczy bardzo dobrym bo tak to ciezko o prace .
 
 
~Przyszły student  2011-09-23 23:46:53
jacy są wykładowcy ? wymagajacy ? czy ktos kto raczej był leniwy w liceum da sobie tutaj jakos rade ? :)
 
 
~A:)  2011-09-09 13:54:01
Jestem na trzecim roku tego kierunku. Powiem tak- pierwszy rok to totalny lajt ale później jest okropnie ciężko, na moim kierunku została nas mniej niż połowa, naprawde skomplikowana matematyka, bardzo dużo fizyki, wydaje mi się że trzeba mieć przede wszystkim dużo determinacji żeby skończyć ten kierunek:) Pozdrawiam gorąco
 
 
~Marek M  2011-09-07 12:42:09
Ciekawy jest ten kierunek. Wiekszośc ludzi pracuje w czymś pokrewnym lub nie zwiazanym z zawodem więc mysle że jego wszechstonność jest wielką zaletą
 
 
~mmm  2011-08-31 21:48:40
ja mialam fizyke i chemie przez jeden semestr to nie jest tak zle :D
 
 
~anonim  2011-08-09 15:59:03
No ajk jesteś słaby z chemii to lepiej nie idź na inżynierię materiałową , to już prędzej ETI - choć moim zdaniem to nie jest dobry kierunek studiów. Jak lubisz matme , fize i informatyke i jesteś z tego w miarę dobry to zastanów się nad informatyką , ewentualnie logistyka - ja bym ci takie kierunki radził
 
 
~Łukasz  2011-07-06 00:05:42
Witam. Mam dylemat na który kierunek studiów się zdecydować. Rozważam ETI i inżynierię materiałową. Jestem bardzo słaby z chemii, lubię fizykę matme i infe. Co polecacie? Co by było dla mnie lepsze?
 
 
~student  2011-07-01 09:24:55
a jak tutaj z fizyka i chemia duzo tego i czy ciezkie jest?
 
 
~Student  2011-06-17 23:20:41
Jeden z najlepszych kierunków w Polsce a jednocześnie niedoceniony po tych studiach o pracę bardzo łatwo wiem bo skończyłem to 2 lata temu wybierałem wśród ofert pracy a pracodawcy się można powiedziec o mnie bili obecnie tworzę bryły i modele w Auto Cad, zapraszam naprawdę warto.
 
 
~Marian  2011-06-14 22:56:27
Kierunek palce lizać :D
 
 
~danek  2011-05-12 19:46:59
buahahahahhaa szkoda czasu chcecie pozadne wyksztalcenie idzie na budownictwo a ten kierunek ladnie wyglada ale tylko na papierze w praktyce wbijacie na zaklad i pracownicy produkcji maja wieksze pojecie od was!
 
 
~karola  2011-05-09 12:10:44
Studiuję budownictwo i zastanawiam się żeby zacząć też ETI. Myślicie, że to dobry pomysł?
 
 
~franio  2011-03-16 21:11:47
co do tego kierunku mam wiele do powiedzenia;) nie jest tak wesoło jak się mogło by się wydawać... nauka o materiałach to jest niezła jazda...:0 powodzenia wszystkim którzy się wybierają na ten kierunek :)
 
 
~jan  2011-03-12 15:04:52
Kierunek dobry dla ludzi leniwych chcących uzyskać tytuł inżyniera (politechnika) najmniejszym nadmiarem sił, na studiach magisterskich jest trochę informatyki która przyda się w pracy ale ogólnie liteowy kierunek dla niewymagających, po takich studiach możesz pozdrowić wszystkich kujących na elektronice, informatyce czy mechatronice, bo ani ty ani oni łatwo w tym kraju pracy nie znajdą chyba że mają farta, a za granicą nie pogardzą żadnym papierem.
 
 
~ziom  2011-02-17 14:19:45
hm zdecydowanie nie , ty chyba nie wiesz ile w pl zarabia nauczyciel , jeśli ty liczysz po tym na minimum 3 tys. to chyba jesteś mega optymistom , nauczylel zarabia maximum ( ale to jest absolutne maximum ) 2,5 tys , no chyba że chodzi ci o 3 tys. brutto no to może tak , ale radze ci odpuść to sobie , bo po pierwsze po tym nawet jako nauczyciel nie będzie ci łatwo znależć pracy ponieważ jest niż demograficzny niedługo zaczną szkoły likwidować , po drugie po tym możesz pracować jako nauczyciel fizyki lub informatyki ,a le szkoły wolą przyjąć kogoś kto ma bardziej konkretne wykształcenie czyli ukończył fizykę lub informatykę a nie jakąś tam edukacje techniczno-informatyczną wielu dyrektorów nawet nie wie co to jest za kierunek studiów i uważają że ten kierunek jest jakiś ,, niekompetentny'' a po trzecie nawet jeśli jakim cudem znajdziesz prace to dużo nie będziesz zarabiać . Napewno jesteś jeszcze młoda / młody więc nie marnuj sobie życia idź na jakieś konkretne studia np inżynierie materiałową , budownictwo , mechatronike a nie na coś takiego bo zmarnujesz 5 lat a może nawet całe życie w ten sposób, naprawde nie warto
 
 
~hmm  2011-02-08 20:32:22
a co myslicie o eti na uniwerku pedagogicznym w krk ? czy wybierajac specjalnosc nienauczycielska mam szanse po ukonczeniu tych studiow na dobrze platna prace(minimum 3tys)?
 
 
~ETI  2011-02-08 10:34:52
kończę pomalutku ETI... programowania tu nie jest dużo, kierunek bardzo "lekki i przyjemny" moim zdaniem - czy polecam? to zależy... jeśli jesteś ambitny i chcesz robić wielką karierę to nie, jeśli jesteś raczej leniwy ale sprytny i zaradny to raczej tak
 
 
~"Dżejson"  2011-02-02 21:35:16
ETI na uniwerku a ETI na polibudzie, np. wydziale mechanicznym to inna bajka. Politechniczna praktyczniejsza, uniwersytecka to typowo pedagogiczny kierunek.
 
 
~Grzechu  2010-11-15 22:46:05
Ten kierunek to dno dna szczególnie na UZ.Niby techniczny a po tym to można być nauczycielem i to z zerową wiedzą.I nic nie pomogą rady że trzeba było się uczyć bo większość zaliczeń opierała się na podłożeniu indeksu i darmowej trójki.Kompletne dno i żenada więc odradzam-3,5 roku zmarnowane-już lepiej było iść do jakiejkolwiek pracy niż na taką beznadzieję.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  3
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

Uniwersytet Rzeszowski Rzeszów

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl