transport żywności*.

opis

Specjalność na kierunku transport.

Student specjalności transport żywności zdobywa wiedzę niezbędną do prac związanych z obsługą krajowych i międzynarodowych procesów transportowych żywności, zwłaszcza ładunków szybko psujących się, opartych o różne środki i systemy transportu, znajomość technik przechowywania i przeładunku, a także inżynierii bezpieczeństwa.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności transport żywności:

  • logistyka,
  • towaroznawstwo,
  • inżynieria ruchu,
  • systemy transportowe,
  • ekonomika transportu,
  • eksploatacja techniczna,
  • automatyka,
  • organizacja i zarządzanie.
specjalności

Absolwent tej specjalności posiada obok podstawowej wiedzy transportowej z zakresu logistyki i technicznych środków transportu również specjalistyczne przygotowanie z zakresu podstaw wytwarzania, pakowania, magazynowania i transportu żywności.

Absolwent może podjąć pracę w sektorze żywnościowym tj. przedsiębiorstwach transportujących żywność, przedsiębiorstwach projektujących i produkujących pojazdy chłodnicze, zakładach serwisowych, firmach handlowych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~WIM  2012-04-04 14:29:37
@Agata Transport żywności jest specjalnością na kierunku transport. To, co należy zdawać na maturze, aby się dostać na ten kierunek, zależy od uczelni. Nie ma odgórnie narzuconych wymagań, które obejmują wszystkie uczelnie w Polsce. To one decydują o przedmiotach branych pod uwagę przy rekrutacji. Sprecyzuj proszę, jaka konkretnie uczelnia Cię interesuje.
 
 
~Agata  2012-04-03 19:12:10
co trzeba zdawac na maturze zeby isc na ten kierunek ?
 
 
~adam  2011-05-23 18:22:34
fajnie
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl