ubezpieczenia komunikacyjne i transportowe*.

opis

Specjalność na kierunku transport.

Specjalność ubezpieczenia komunikacyjne i transportowe kształci specjalistów w zakresie ubezpieczeń i obsługi szkód komunikacyjnych w gałęzi gospodarki jaką jest transport. Studia przygotowują z zakresu rzeczoznawstwa środków transportu i rekonstrukcji kolizji drogowych. 

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania na specjalności ubezpieczenia komunikacyjne i transportowe:

  • ubezpieczenie i odszkodowania z tytułu OC, AC, NW,
  • rekonstrukcja przebiegu wypadków i kolizji drogowych,
  • technika usług transportowo-magazynowych,
  • techniki napraw środków  transportu,
  • kosztorysowanie,
  • rzeczoznawstwo samochodowe,
  • diagnostyka pojazdów samochodowych.
profil absolwenta

Absolwenci specjalności ubezpieczenia komunikacyjne i transportowe mogą pracować na samodzielnych i kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi oraz w zakładach likwidacji szkód komunikacyjnych.

Absolwenci mogą również podjąć pracę w samorządzie terytorialnym, w jednostkach związanych z lokalnym i tranzytowym ruchem drogowym.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl