automatyka w transporcie*.

opis

Specjalność na kierunku transport.

W ramach specjalności automatyka w transporcie absolwenci otrzymują pogłębioną wiedzę inżynierską z zakresu: nowoczesnych technologii informatycznych, sterowników mikroprocesorowych, systemów sterowania i diagnostyki, układów wykonawczych i mikronapędów, eksploatacji różnych układów i systemów sterowania oraz obiektów sterowania z grupy środków transportowych.

organizacja

Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na specjalności automatyka w transporcie:

  • materiałoznawstwo elektryczne,
  • technologie informacyjne,
  • badania operacyjne,
  • automatyka,
  • grafika inżynierska,
  • maszyny i napęd elektryczny,
  • ekonomika transportu,
  • podstawy elektroniki,
  • teoria sygnałów.
profil absolwenta

Wiedza zdobyta na specjalności automatyka w transporcie pozwala na znalezienie pracy w przedsiębiorstwach z branży automatyki i automatyki transportowej.

Absolwent  jest przygotowany do podjęcia pracy związanej z projektowaniem, uruchamianiem i eksploatacją systemów automatyki stosowanych m.in. w środkach transportu bliskiego, w dźwignicach, w kolejach linowych, w transporcie przenośnikowym, w górniczych urządzeniach wyciągowych oraz różnych innych urządzeniach transportowych. Absolwent specjalności dysponuje także wiedzą z zakresu budowy i eksploatacji układów automatyki w środkach transportu przemysłowego.

Po skończeniu automatyki w transporcie osoby posiadają umiejętność korzystania ze sprzętu komputerowego i programowania zarówno komputerów uniwersalnych jak i sterowników logicznych.

Uzyskana wiedza pozwoli absolwentom na kierowanie zespołami pracowniczymi i zakładami produkcyjnymi lub też prowadzenie własnej firmy.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~mlody  2013-04-12 23:52:55
Polecam uczelnie w Radomiu, kadra automatyki dobrze wyszkolona.
 
 
~don  2011-06-06 11:07:07
widziałem podobny kierunek na AGH w Krakowie, ale tam chyba są egzaminy wstępne na studia II-ego stopnia tego typu..
 
 
~majkel  2011-05-16 10:39:44
Witam, Aktualnie kończę studia inżynierskie na kierunku Transport i pracuję jako automatyk w dużej międzynarodowej firmie transportowej. Chciałbym podnieść swoje kwalifikacje poprzez studia magisterskie na kierunku Automatyka w Transporcie. Jednak z tego co się orientuję jedynie ten kierunek można wybrać na politechnice w Radomiu. Wie ktoś może gdzie jescze można się edukować w tym temacie?? Pozdrawiam
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl