materiały i nanostruktury*.

opis

Specjalność na kierunku fizyka.

Celem kształcenia na specjalności materiały i nanostruktury jest przekazanie niezbędnych informacji na temat fizyki nowych materiałów i nanostruktur. Studenci wybierając tą specjalność mogą ukierunkować swoje zainteresowania na materiały stosowanie w urządzeniach energetyki odnawialnej takie jak: półprzewodnikowe materiały fotowoltaniczne oraz krystaliczne, amorficzne i nanokrystaliczne przewodniki superjonowe lub materiały o mieszanym przewodnictwie elektronowo-jonowym. Natomiast skupiając się na nanostrukturach można poznać nowoczesną nanotechnologię struktur laserów półprzewodnikowych lub projektować niskowymiarowe nanostruktury kwantowe do zastosowań w elektronice i jej przyszłościowej odmianie – spintronice.

organizacja

Wybrane przedmioty nauczania realizowane na specjalności materiały i nanostruktury:

  • chemia,
  • metody numeryczne,
  • podstawy systemów mikroprocesorowych,
  • komputerowa analiza danych doświadczalnych,
  • fizyka półprzewodników,
  • fizyka procesów jonowych w ciałach stałych,
  • technologia i charakteryzacja materiałów.
profil absolwenta

Dzięki tej specjalności absolwenci uzyskają przygotowanie teoretyczne i umiejętności eksperymentalne do przeprowadzania badań w dziedzinie inżynierii materiałowej i nanotechnologii.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl