fotonika*.

opis

Specjalność na kierunku fizyka.

Fotonika to interdyscyplinarna dziedzina nauki, która łączy optykę, elektronikę i informatykę w celu opracowywania technik i urządzeń wykorzystujących promieniowanie elektromagnetyczne do przenoszenia i przetwarzania informacji.

Fotonika zajmuje się m.in. opracowywaniem technik gromadzenia i przetwarzania obrazu, tworzeniem urządzeń pomiarowych wykorzystujących promieniowanie elektromagnetyczne, opracowywaniem technik gromadzenia informacji z użyciem promieniowania elektromagnetycznego.

organizacja

Wybrane przedmioty realizowane na specjalności fotonika:

  • współczesne metody doświadczalne,
  • fizyki materii skondensowanej i optyki,
  • doświadczalne metody fizyki biologicznej, medycznej i środowiska naturalnego,
  • optyka fourierowska,
  • metody obliczeniowe mikrooptyki i fotoniki,
  • plazmonika,
  • podstawy nanooptyki,
  • elementy fotoniki w optyce informacyjnej,
  • kryształy i światłowody fotoniczne.
profil absolwenta

Absolwent specjalności fotonika będzie przygotowany do podjęcia pracy w jednostkach naukowo-badawczych ośrodków przemysłowych związanych z optyką, fotoniką, telekomunikacją lub naukami materiałowymi (szczególnie w odniesieniu do własności elektromagnetycznych nanomateriałów).

Absolwent posiada wiedzę ogólną z zakresu nauk fizycznych. W szczególności wiedza ta obejmuje poszerzoną znajomość optyki klasycznej - w tym optyki informacyjnej, skalarnej teorii dyfrakcji, optyki Maxwella, optyki kryształów fotonicznych i nanoelementów metalicznych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~6x6ocGt6g7  2017-06-14 09:27:42
So that's the case? Quite a reeioatvln that is.
 
 
~fonH7mnMA  2013-11-09 10:48:42
+1 Jeszcze kilka lat temu szczytem iwnonacyjności były aparaty VGA w komf3rkach, dziś obecność 8 czy 12 MPx oraz rozbudowanej optyki w smartfonach nikogo nie dziwi. Chm, może pokażcie ten smartfon z rozbudowaną optyką, jestem ciekaw. Powszechnie wiadomo, że w foto grafii (światłem rysowanie) najważniejsza rolę odgrywa optyka. Fizyki nie da się oszukać, przynajmniej na razie.Nośnik do zapisu, także odgrywa spora rolę i tu jest sporo do poprawienia, ale pchanie milionf3w pikseli na małą powierzchnię traci sens. Gęste upakowanie, powoduje zakłf3cenia, i tu znowu fizyka staje na drodze.Gdzieś po środku leży kompromis i zdrowy rozsądek, wystarczy go znaleźć.
 
 
~Qweasd  2012-11-07 16:46:09
Jakby nie patrzeć,roboty po tym nie ma
 
 
~wiono  2011-06-26 16:47:55
Studiowałem to, i ze względu na znikomy popyt w Polsce na tego typu wiedzę, uznaję ten kierunek za całkowicie wzięty z kosmosu (aczkolwiek ciekawy). Po dwóch latach na bezrobociu (przerywanego dwukrotnie max. 3 miesięcznymi okresami pracy), ktoś się nade mną zlitował i dostałem pracę na uczelni jako demonstrator fizyki.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl