inżynieria mechaniczno-medyczna

opis

Inżynieria mechaniczno-medyczna to wyjątkowe studia międzykierunkowe łączące w sobie przedmioty typowo politechniczne z medycznymi. Ośrodki medyczne wciąż zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów, którzy poza ogromną wiedzą techniczną z zakresu urządzeń medycznych, posiadaliby również znajomość zagadnień medycznych.

organizacja

Inżynieria mechaniczno-medyczna prowadzona jest w trybie studiów dwustopniowych – inżynierskich (7 semestrów) i uzupełniających magisterskich (3 semestry).

 

W ramach kształcenia na kierunku Inżynieria mechaniczno-medyczna obywają się zajęcia między innymi z następujących przedmiotów:

1. Medyczne:

 • podstawy chirurgii,
 • endoprotezy,
 • implanty i sztuczne narządy,
 • podstawy anatomii i fizjologii człowieka,
 • prawne i etyczne aspekty inżynierii mechaniczno-medycznej,

2. Techniczne:

 • automatyka i robotyka w medycynie,
 • akustyka i ochrona słuchu,
 • klimatyzacja i wentylacja w obiektach technicznych,
 • biomechanika inżynierska,
 • aparatura medyczna,
 • inżynieria rehabilitacji ruchowej.

Przykładowy plan studiów znajdziesz tutaj.

profil absolwenta

Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie:

- na stanowisku kierowniczym w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i eksploatacją mechanicznych urządzeń stosowanych w zabiegach operacyjnych, procedurach leczniczych i rehabilitacyjnych,

- w przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, wytwarzaniem i dobieraniem dla konkretnego klienta sprzętu medycznego, urządzeń rehabilitacyjnych, sztucznych narządów i protez,

- zostanie również przygotowany do prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw wytwarzających sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia wyposażenia medycznego.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  2
~Agata  2015-07-08 08:41:38
Jeżeli ktoś nie ma jaj, by wyjechać za granicę to niech nie idzie na te studia - natomiast jeżeli macie aspiracje i nie ograniczacie się do województwa to naprawdę warto !
 
 
~studentka II roku  2015-01-02 20:44:11
Wykłady nie są ze studentami medycyny, mamy je osobno. Zajęć w prosektorium nie ma. Czysta teoria.
 
 
~maturzystka  2014-07-02 23:54:46
a czy wykłady na GUMedzie są razem ze studentami medycyny? I czy będą zajęcia w prosektorium?
 
 
~wiola  2014-07-02 09:52:14
Hej! :) Z matmą u mnie raczej super, natomiast jeśli chodzi o fizykę, mam ogroomne luki. Czy ktoś ze studiujących mógłby powiedzieć, które działy fizyki warto ogarnąć przed pierwszym semestrem? Z czego mieliście pierwsze kolokwia itp.? Chciałabym się tym zająć jeszcze w wakacje.
 
 
~absolwent  2014-02-12 13:50:07
nie idźcie na imm, chyba, że chcecie być całe życie bezrobotni... na obronach każdy z nas usłyszał tekst "ale w Polsce to pracy nie znajdziecie", nikt nie chce zatrudnić człowieka z imm, bo nikt nie wie, co potrafimy. lepszy już mibm.
 
 
~dobruśka  2013-09-15 21:57:18
Wie ktoś czy jest ten kierunek na którejś uczelni w Krakowie ?
 
 
~drops  2013-09-01 22:33:55
tutaj jest duuuuzo fizy, mechaniki, elektroniki itd. itp. na biomedycznej jest wiecej infy na mechaniczno medycznej jest tez wiecej bioli, zajecia mamy na polibudzie i medycznym (biomedyczna tylko na polibudzie) mamy ciekawe zajecia takie jak chirurgia, kardiologia, immunologia, ortopedia, laryngologia etc. :)
 
 
~pulla  2013-05-13 14:48:34
no ja własnie się poważnie zastanawiam nad tym kierunkiem, przestraszylam sie jak przeczytalam ze wam sie nie podoba... bardziej sie boje o biologie niz mate (jestem calkiem dobra)... nie wiem czy wlasnie na ta inz. biomed ale nie chce miec tak duzo infy jak mowicie
 
 
~  2013-03-29 23:23:38
a, i to nie ma nic prawie do inż. biomedycznej. biomedyczna to praktycznie sama informatyka, programowanie, brak takiej ilości biologicznych zajęć. inż. mech-med. to kierunek międzyuczelniany. dokładniej to jest wszystko to samo co na kierunku "mechanika i budowa maszyn" ale wzbogacone o dużo zajęć na Uniwersytecie Medycznym.
 
 
~  2013-03-29 23:21:01
bez rozszerzonej bilogii, na pewno na pierwszym roku spokojnie można dać radę. później dojdzie biochemia, chyba biofizyka, więc nie wiem, nie jestem na tym etapie. ale na pewno nie da się rady jeśli nie jest się dobrym z matematyki, fizyki. to nie są studia dla ludzi, którzy idą za imprezami, "studenckim życiem". tu trzeba zapier... i to nieźle. a czasem nawet nie ma jak ze zmęczenia, bo wraca się często o 18-19 do domu, siedząc na politechnice od rana i nudząc się na okienkach, których jest pełno. kierunek jest bardzo ciekawy, bardzo fajny. ale nie jest dla bardzo przeciętnych. jest raczej dla pasjonatów i fanatyków ścisłych nauk.
 
 
~J  2013-03-28 13:06:57
Jestem w liceum na mat-fiz-inf... Przeglądam teraz róże kierunki, i zastanawiam się czy np. na tym kierunku dałabym radę bez rozszerzenia z biologii...
 
 
~Piotrek  2012-12-29 22:38:49
Dzięki za obiektywną opinie. Jestem na Wiliś chociaż również zastanawiałem się nad tym kierunkiem;) w pełni Ciebie rozumiem jeżeli chodzi o fizykę, matme oraz rysunek PG jest bardzo wymagająca.
 
 
~  2012-10-27 10:47:13
Ja rozpoczęłam studia na tym kierunku w tym roku. Dostać się nie jest trudno (wystarczy nawet dobrze napisana matematyka podstawowa albo chemia- ok.90%) ale utrzymać się tu będzie ciężko, oj ciężko. Wiem, że to dopiero początek i na pewno więcej mogą powiedzieć osoby na II roku ale z punktu widzenia pierwszoroczniaka to jak dla mnie spore rozczarowanie. Jeśli chodzi o samą uczelnie to przede wszystkim sposób traktowania studentów na uczelni no pozostawia wiele do życzenia. Jesteśmy o wszystkim bardzo słabo poinformowani, począwszy od systemu rekrutacji kończąc na organizacji zajęć, godzin rektorskich i tak dalej. Jeśli na ten kierunek wybiera się ktoś kto interesuje się medycyną, zdawał na maturze biologie i chemię, jak ja, to musi się nastawić na to że na razie będzie musiał się męczyć z matematyką i fizyką od razu na bardzo wysokim poziomie. Nikt nie bierze pod uwagę tego że sporo ludzi jest z biol-chem-ów i nie miała matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym. Nikt nawet nie próbuje nam niczego wytłumaczyć, zwłaszcza z matematyki, pomimo że wykładowca zdaje sobie sprawę ze zróżnicowania poziomu w grupie.Z fizyką jest trochę lepiej ale i tak bardzo ciężko. Do tego grafika inżynierska- na wykładach człowiek siedzi jak na tureckim kazaniu, na projektach jest już trochę bardziej przejrzyście ale to też zależy na jakiego wykładowce się trafi. Ja akurat tu miałam szczęście. Ale łatwo nie jest i mamy z tym w większości sporo problemów. Powtarza nam się tylko że musimy wypracować sobie "wyobraźnię przestrzenną", a książki które mają nam w tym pomóc nie są drukowane od chyba 10 lat jak nie więcej i nie można ich tak po prostu kupić w księgarni. Materiałoznawstwo jest chyba jak na razie najbardziej przystępne- teoria, a i z wykładowcą można się spokojnie dogadać co do kół i egzaminów. To samo technologie informacyjne. Tu nie jest tak źle. Jest też anatomia i fizjologia człowieka na GUM-edzie. Ogólnie zajęcia są ciekawe a i wykładowcy są w porządku. Wiadomo jak ktoś się przyczepi to i może wyczuje jakąś niechęć do nas ale nikt jak na razie nie traktuje nas jak ''bydło z politechniki ''. Wręcz przeciwnie- jak dla mnie to właśnie dla tych zajęć warto tu być. Jeśli chodzi o inżynierie biomedyczną to są u nas tacy co byli na niej w zeszłym roku i zrezygnowali bo podobno projektowanie to już naprawdę tylko dla tych, co są wielkimi fanami komputerów. Podsumowując: nie chcę tu nikogo straszyć- chociaż może to tak wyglądać- bo są u nas i tacy którym bardzo się podoba i nie żałują swojej decyzji. Ale jest też sporo zawiedzionych osób.Studia są ciężkie i wymagają duuuużo duzo pracy. Trzeba na prawdę mieć ścisły umysł i smykałkę do matematyki i fizyki żeby to wszystko ogarnąć.Takie są realia politechniki i ktoś kto nie radzi sobie do końca z matematyką i fizyką musi się porządnie zastanowić zanim podejmie decyzję o takich studiach. Ja już wiem że PG to nie dla mnie i za rok przenoszę sie na UG, ale warto jest się samemu sprawdzić i przekonać niż potem żałować.
 
 
~bajk  2012-10-11 21:07:37
W tym roku próg to ok 52 pkt ujednoliconych. Ciężko dostać się nie jest, ale już od początku dużo wymaga się z fizyki i rysunku
 
 
~Kasia  2012-09-13 17:39:20
ktos wie czy ciezko sie dostac na ten kierunek?
 
 
~pela  2012-08-26 18:25:11
A jak jest z tymi zajęciami na Uniwersytecie Medycznym, rzeczywiście studenci z PG traktowani są gorzej? cyt. "jak bydło"
 
 
~-Domi  2012-08-19 21:55:52
No to się ~Piotrek spotkamy. Ja szczerze mówiąc myślałam, że to jest podobne do inż biomedycznej, no ale cóż zobaczymy jak to będzie
 
 
~Kk  2012-08-12 09:51:52
Ja studiuję ten kierunek już dwa lata. Mnie się bardzo podoba. Nie ma zbyt wiele wspólnego z Inżynierią Biomedyczną. To błędne myślenie ludzi, którzy nie mają w ogóle z tym styczności. Praca po tym kierunku ? Hmm, trzeba mieć na uwadze, że dopiero w tym roku wychodzą pierwsi magistrowie i.mm., więc DOPIERO wkrótce możemy się o tym przekonać. Ja, jednak, bardzo polecam te studia i uważam, że jak ktoś będzie mieć chęci i determinację to osiągnie sukces.
 
 
~sss  2012-07-12 18:29:55
to na Pg czy ZiIP NA PW? pomózcie!!!
 
 
~Piotrek  2012-07-10 17:04:14
Właśnie dostałem się na ten kierunek na PG ale słyszałem że nie ma po nim pracy? Czy to prawda?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  2
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl