koreanistyka

opis

Koreanistyka to dziedzina naukowa zajmująca się wszystkim, co dotyczy Korei: językiem koreańskim, kulturą, historią, systemami religijnymi i filozoficznymi, literaturą, a także gospodarką.

Program koreanistyki zakłada intensywną naukę języka koreańskiego. W zakresie praktycznej nauki języka student opanuje słownictwo i gramatykę języka koreańskiego, pozna sztukę pisania w tym języku. Pod koniec studiów będzie posługiwał się językiem koreańskim w mowie i piśmie. Język pozna na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i czytanie tekstów źródłowych.

Filologia to nie tylko język – program studiów został wzbogacony o wiedzę na temat Korei, która zawiera elementy literatury, historii i kultury tego dalekowschodniego kraju.

Na niektórych uczelniach w ramach studiów można również wybrać dodatkowy, drugi język obcy – np. angielski – na różnych poziomach zaawansowania. 

organizacja

Przykładowy program studiów:

Praktyczna nauka języka koreańskiego             

  • komunikacja
  • konwersacje    
  • gramatyka praktyczna
  • nauka pisma koreańskiego
  • translacja i lektura tekstów fachowych

Pisanie akademickie

Gramatyka opisowa

Wstęp do literaturoznawstwa

Historia literatury

Historia wybranego obszaru językowego

Wiedza o krajach obszaru językowego

Historia języka

Wstęp do językoznawstwa

Historia filozofii

Język angielski

Łacina

Wykłady monograficzne

Praktyki zawodowe

Seminarium licencjackie

profil absolwenta

Absolwent koreanistyki jest przygotowany do pracy za granicą, na dalekim wschodzie, w wielu krajach azjatyckich, a także w instytucjach upowszechniania kultury, w administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, firmach międzynarodowych, biurach tłumaczeniowych.

 

Zobacz inne kierunki STUDIÓW!Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~  2014-05-02 22:03:51
Łacina? Po co?
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl