zielarstwo i terapie roślinne

opis

Celem studiów na kierunku zielarstwo i terapie roślinne o profilu ogólno akademickim jest uzyskanie przez absolwenta kwalifikacji zawodowych inżyniera poprzez opanowanie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, dotyczącej procesów fizjologicznych, biochemicznych zachodzących w roślinach zielarskich, a mających znaczenie w stosowanych technologiach uprawy pozwalających kształtować wysoką jakość i efekty szeroko pojętej produkcji zielarskiej. Usytuowanie kierunku zielarstwo i terapie roślinne w obszarze nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych sprawia, że absolwent – inżynier legitymuje się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami z zakresu szeroko pojętego zielarstwa.

organizacja

Studia są prowadzone w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Obejmują 7 semestrów. Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera. Kierunek studiów zielarstwo i terapie roślinne jest przyporządkowany i mieści się w obszarze kształcenia w zakresie nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych. Realizowany program studiów zawiera również elementy wiedzy i umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych i społecznych.

profil absolwenta

Absolwent posiada wiedzę do samodzielnego prowadzenia produkcji zielarskiej oraz obrotu produktami zielarskimi (leczniczymi, przyprawowymi, kosmetycznymi, spożywczymi), podejmowania pracy w firmach zajmujących się skupem, przetwórstwem i przechowalnictwem ziół, doradztwem w produkcji zielarskiej.

możliwości rozwoju

Absolwent pierwszego stopnia kierunku zielarstwo i terapie roślinne jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne oraz kierunkach pokrewnych.

Zobacz inne KIERUNKI STUDIÓW!Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl