socjologia grup dyspozycyjnych

opis

Kierunek ten powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie krajowego jak i zagranicznego rynku pracy na  fachowców w tym zakresie.

Kierunek przeznaczony jest dla osób potrafiących łączyć wiedzę z zakresu systemów bezpieczeństwa z uregulowaniami rynku pracy w wybranych jego sektorach (cywilnym, paramilitarnym i militarnym). Program kształcenia jest tak zaprojektowany, aby obok przedmiotów podstawowych student miał do wyboru kształcenie kierunkowe, specjalistyczne a w szczególności praktyczne. Absolwent będzie posiadał specjalistyczne kwalifikacje w zakresie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji, które umożliwią mu pracę w złożonych systemach antropotechnicznych (człowiek-technika-otoczenie) zgodnie z ideologią Safety Culture. Zdobyte podczas studiów na kierunku socjologia grup dyspozycyjnych kwalifikacje przygotowują absolwentów do zarządzania bezpieczeństwem w zorganizowanych społecznościach na wypadek zaistnienia wielowymiarowych niebezpieczeństw.


specjalności

Osoby rozpoczynające studia na kierunku socjologia grup dyspozycyjnych od trzeciego semestru studiów mają do wyboru następujące specjalności: Dyspozycyjne systemy cywilne, Dyspozycyjne systemy paramilitarne, Dyspozycyjne systemy militarne.

profil absolwenta

Zdobyte kwalifikacje absolwenci wykorzystają jako pracownicy służb i formacji militarnego systemu bezpieczeństwa państwa (Wojsko Polskie, służby specjalne, Straż Graniczna), służb i formacji paramilitarnego systemu bezpieczeństwa państwa (Policja, PSP, SW), służb i formacji cywilnego systemu bezpieczeństwa państwa (OSP, RWR, GOPR, WOPR), w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), w międzynarodowych instytucjach i agendach bezpieczeństwa (Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska, NATO, OBWE, Rada Europy, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa) oraz jako specjaliści w biznesie (zakłady zwiększonego oraz dużego ryzyka, branże o wysokim poziomie ryzyka).Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~IZA  2014-03-11 22:49:17
przydalyby sie jakieś konkrety co do możliwości zatrudnienia a nie ogólniki!
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl