przedsiębiorczość i doradztwo zawodowe*

opis

Specjalność na kierunku ekonomia

Specjalność przedsiębiorczość i doradztwo zawodowe stanowi ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych profesjonalnym świadczeniem usług wspierających procesy planowania kariery zawodowej, a przy tym wyboru odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia. Ponadto, studia te dają szerokie możliwości zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej na dynamicznym rynku pracy – zarówno lokalnym, regionalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Celem studiów jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie studentów do pracy w charakterze profesjonalnych doradców zawodowych, wyposażenie w kompendium wiedzy zawodoznawczej, wykształcenie umiejętności i metod doradczych, zainspirowanie do samokształcenia i tworzenia własnych narzędzi pracy. Ponadto studenci zostaną wyposażeni w praktyczną wiedzę dotyczącą sfery przedsiębiorczości i zarządzania swoim warsztatem pracy.


profil absolwenta

Absolwenci tych studiów będą posiadali kwalifikacje obejmujące podstawowe zagadnienia z zakresu psychologii, prawa pracy, przedsiębiorczości i innowacji, controllingu czy zarządzania. W programie studiów znajdą się także przedmioty specjalistyczne, umożliwiające m.in.: zapoznanie się z klasyfikacją zawodów i specjalności, metodami i sposobami aktywnego poszukiwania pracy, regulacjami prawnymi dotyczącymi poradnictwa edukacyjnego, zawodowego i eurodoradztwa, zastosowanie nowoczesnych technik rekrutacji i selekcji kandydatów do pracy.

Oprócz tego każdy student będzie miał szansę nabyć praktyczne umiejętności tworzenia własnego warsztatu pracy, Indywidualnego Planu Kariery, konstruowania planu pomocy, sporządzania biznes planu i inne.Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl