controlling*

opis

Specjalność na kierunku rachunkowość i controlling

W trakcie studiów na specjalności: Controlling studenci poznają najnowocześniejsze metody controllingowego zarządzania przedsiębiorstwem. Zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie konstruowania, wdrażania i rozwijania systemów controllingu w przedsiębiorstwie oraz zarządzania finansami przedsiębiorstw, będą zatem w pełni predysponowani do pełnienia funkcji menedżerów zarówno w wielkich korporacjach, jak i w samodzielnej działalności gospodarczej.

organizacja

Na specjalności w ramach wykładów, ćwiczeń i laboratoriów komputerowych realizowane są m. in. takie przedmioty, jak: controlling operacyjny i strategiczny, rachunkowość finansowa i zarządcza, rachunek kosztów, analiza finansowa, zarządzanie finansami i kapitałami, zarządzanie wartością przedsiębiorstwa, controlling projektów i inwestycji, control­ling: finansowy, personalny i produkcji oraz narzędzia informatyczne ERP i Business Intelligence w controllingu.

profil absolwenta

Absolwenci kończący tę specjalność, dzięki zdobytej wie­dzy i praktycznym umiejętnościom, są predysponowani do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach w działach finansów, controllingu, analiz lub rachunkowości zarządczej, bądź w firmach konsultingowych. Znajomość zagadnień finansów oraz nowoczesnych metod zarządzania nimi pozwala zarazem na zatrudnienie w sektorze usług finansowych - w bankach, funduszach inwestycyjnych oraz firmach ubez­pieczeniowych.

Dynamiczny rozwój gospodarki wymusza na firmach konieczność stosowania najefektywniejszych rozwiązań. Wykorzystując najnowsze światowe osiągnięcia oferowane przez teorię oraz praktykę z zakresu zarządzania, finansów i rachunkowości oraz wieloletnie doświadczenia firm zagranicznych, w chwili obecnej controlling wdrożyło aż 80% największych polskich firm z „Li­sty 500'! Z tego też faktu wynika stałe zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu. Badania organizacji Manpower (2010r.) wskazują, że zawód „pracownika księgowości i finansów” należy do grupy 7 najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce, a z kolei na świecie znajduje się on nawet na 5 pozycji.Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~SpISTA19n  2017-06-14 09:55:52
I can't believe you're not playing with mehta--t was so helpful.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl