zarządzanie produktem*

opis

Specjalność na kierunku zarządzanie.

We współczesnej gospodarce sukces rynkowy przedsiębiorstwa zależy od jego zdolności osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w dziedzinie produktu. Firmy potrzebują specjalistów odpowiedzialnych za marketingowe, techniczne i ekonomiczno-finansowe kształtowanie asortymentu produktów.

W ich strukturach ważną rolę pełni nowy typ menedżera, potrafiącego zarządzać produktem w pełnym cyklu jego życia, począwszy od powstania pomysłu, poprzez jego wprowadzenie do dystrybucji, wzrost i efektywne utrzymywanie na rynku, aż po zakończenie eksploatacji i zagospodarowanie odpadów.

Menedżer produktu koordynuje zatem wszystkie zasadnicze sfery marketingowego zarządzania indywidualnymi produktami, markami i całym asortymentem oferowanym przez firmę. Profil specjalności umożliwia uzyskanie wiedzy i umiejętności pozwalających na pełnienie funkcji kierowniczych i wykonawczych o takim właśnie charakterze.

profil absolwenta

Absolwenci specjalności są wyposażani w wiedzę w zakresie m.in. analizy informacji dotyczących oferty rynkowej i otoczenia firmy oraz zewnętrznych i wewnętrznych uwarunkowań przygotowania i sprzedaży produktu, procesów zarządczych i narzędzi wykorzystywanych w kreowaniu i sprzedaży oferty marketingowej oraz współczesnych trendów w nauce i praktyce gospodarczej w tym zakresie, podejmowania decyzji o charakterze strategicznym i operacyjnym, planowania rozwoju nowych i modernizacji dotychczasowych produktów, zarządzania produktem w cyklu życia, prowadzenia badań marketingowych, zarządzania promocją, logistyką marketingową, ceną i marką.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~EXIU7w4Zg4Mq  2013-11-09 15:15:00
What a plrsauee to find someone who thinks through the issues
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl