zarządzanie własnością intelektualną i doradztwo gospodarcze*

opis

Specjalność na kierunku zarządzanie.

Studia na kierunku zarządzanie ze specjalnością zarządzanie i doradztwo gospodarcze rozwijają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy zawodowej na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych średniego i wyższego szczebla oraz doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym, publicznym lub pozarządowym, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (w szczególności w zakresie doradztwa gospodarczego).

organizacja

W trakcie studiów realizowane są m.in. przedmioty: Logistyka, Doradztwo organizacyjne, TQM, Diagnoza ekonomiczna przedsiębiorstwa, Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy, Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym, Ubezpieczenia, Kultura organizacji.

profil absolwenta

Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do podjęcia pracy we wszystkich organizacjach i na wszystkich stanowiskach w obszarze zarządzania. Cechować ich będzie wszechstronna znajomość zarówno współczesnych narzędzi zarządzania, jak i wszystkich obszarów funkcjonalnych organizacji (marketing i sprzedaż, produkcja, logistyka, finanse, administracja). Dzięki uniwersalnemu wykształceniu zdecydowanie wzrosną ich szanse na zdobycie i utrzymanie atrakcyjnej pracy na stanowiskach kierowniczych i specjalistów w wielu obszarach organizacji, a także na zainicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci specjalności zarządzanie i doradztwo gospodarcze będą posiadać najnowszą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji oraz sposobów skutecznego i efektywnego rozwiązywania tych problemów. Absolwenci będą posiadać umiejętności krytycznej analizy, interpretacji i oceny procesów zarządzania, oceny wpływu otoczenia na te procesy oraz podejmowania decyzji zarządczych. Ponadto będą posiadać umiejętności organizowania pracy zespołowej i kierowania zespołami (w tym zespołami doradczymi) oraz skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania. Absolwenci będą akceptować potrzeby istnienia standardów etycznych w zarządzaniu oraz odpowiedzialności etycznej i społecznej związanej z wykonywaniem zawodu menedżera i doradcy gospodarczego. Będą także doceniać potrzebę poufności w profesjonalnej obsłudze klienta.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~0n9fkEkL  2017-06-14 08:56:14
I told you not to speak for Black folks. Its dil7espectfus.I̵r;m sure you will ban me. You don’t want a Black man on here who will speak up to you. We are not “worthy” to be on your site in your mind.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl