zarządzanie bezpieczeństwem*

opis

Specjalność na kierunku zarządzanie.

Celem studiów na tej specjalności jest zdobycie wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa i jego uwarunkowań, a także zasad funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa, istoty i zakresu strategii bezpieczeństwa.

Specjalność – wyjątkowo oczekiwana na europejskim rynku pracy – ma na celu wykształcenie specjalistów w zakresie bezpośrednio związanym z bezpieczeństwem. Studenci poznają istotę bezpieczeństwa i jego uwarunkowania, zasady funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa, istotę i zakres strategii bezpieczeństwa. Absolwenci potrafią rozwiązywać praktyczne problemy związane z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym w skali lokalnej, regionalnej, narodowej, globalnej. Potrafią skutecznie działać w sytuacjach zagrożeń bezpieczeństwa państwa i obywateli. Mają umiejętności kierowania zespołami ludzkimi, podejmowania decyzji logistycznych w zarządzaniu kryzysowym, znają podstawy prawne bezpieczeństwa. Mają także profesjonalną wiedzą i kompetencje zawodowe, które gwarantują im silną pozycję konkurencyjną na rynku pracy.

Absolwenci zarządzania bezpieczeństwem są przygotowani do podjęcia pracy w służbach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa (policja, wojsko, obrona cywilna i inne służby mundurowe), organach administracji rządowej i samorządowej, organizacjach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa obywateli i podmiotów gospodarczych, w zespołach reagowania kryzysowego oraz innych firmach działających w sektorze bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Po ukończeniu studiów będziesz posiadał następujące umiejętności:

 • umiejętność rozwiązywania praktycznych problemów związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym w skali lokalnej, regionalnej, narodowej, globalnej,
 • umiejętność kierowania zespołami ludzkimi, podejmowania decyzji logistycznych w zarządzaniu kryzysowym, znajomość podstaw prawnych bezpieczeństwa.    
organizacja

Przykładowe przedmioty na specjalności:

 • Teoria bezpieczeństwa
 • Strategie bezpieczeństwa
 • Zarządzanie bezpieczeństwem
 • Zarządzanie kryzysowe
 • Logistyka w sytuacjach kryzysowych
 • Prawne podstawy bezpieczeństwa
profil absolwenta

Absolwenci specjalności mogą pracować jako:

 • specjalista przygotowanym do pracy w służbach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa (policja, wojsko, obrona cywilna i inne służby mundurowe),
 • specjalista w zespołach reagowania kryzysowego,
 • pracownik w organach administracji rządowej i samorządowej, organizacjach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa obywateli i podmiotów gospodarczych.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl