przedsiębiorczość i zarządzanie MSP*

opis

Specjalność na kierunku zarządzanie.

Specjalność zaadresowana jest do osób przedsiębiorczych, żądnych sukcesu finansowego, odpowiedniej pozycji społecznej, sprawnych organizacyjnie, nie bojących się ryzyka w podejmowaniu decyzji gospodarczych i chcących zarządzać własnym przedsiębiorstwem.
Studenci w ramach tej specjalności poznają specyfikę funkcjonowania małego i średniego przedsiębiorstwa oraz uzyskasz wiedzę niezbędną do osiągnięcia sukcesu gospodarczego. Dowiedzą się, jak założyć własne przedsiębiorstwo i jakie są uwarunkowania prawne jego działalności. Nauczą się, jak należy nim zarządzać w aspektach poszczególnych czynników produkcji, jak dokonywać analiz finansowych i jak zdobywać przewagi konkurencyjne na rynku wewnętrznym i międzynarodowym.

profil absolwenta

Absolwent specjalności ma świadomość znaczenia zjawiska przedsiębiorczości i zachowań przedsiębiorczych dla sukcesu gospodarczego. Ma podstawy do zbudowania w sobie czujności przedsiębiorczej. Posiada wiedzę i umiejętności dotyczące poszukiwania pomysłów biznesowych oraz przekuwania ich w realne koncepcje biznesowe. Potrafi tworzyć biznesplany, zdobywać zasoby, powoływać do życia przedsięwzięcia gospodarcze i zarządzać ich innowacyjnością i konkurencyjnością.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl