zarządzanie portem lotniczym*

opis

Specjalność na kierunku zarządzanie.

Dynamiczny rozwój rynku lotniczego w Polsce stworzył potrzeby wśród pracodawców na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy przyczynią się do dostarczenia efektywnych pod względem kosztowym i operacyjnym, bezpiecznych oraz przyjaznych środowisku usług na rynku transportu lotniczego.

Realizacja programu studiów na specjalności zarządzanie portem lotniczym umożliwia studentom zdobycie pogłębionej wiedzy z zakresu zarządzania portem lotniczym w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu jakim jest rynek lotniczy po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Wybór przedmiotów kształcenia studentów oparty jest na doświadczeniu edukacyjnym wiodących ośrodków w Europie. Zamierzeniem twórców specjalności jest wyposażenie studenta w wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu zarządzania portem lotniczym.

Studenci realizujący program studiów na specjalności zarządzanie portem lotniczym odbywają dziesięć specjalistycznych kursów, w ramach których student zdobywa aktualną wiedzę z zakresu zarządzania portem lotniczym, uczestniczy w licznych warsztatach prowadzonych przez ekspertów oraz zdobywa praktyczne doświadczenie podczas wizyt w portach lotniczych oraz w trakcie staży w jednostkach związanych z funkcjonowaniem rynku lotniczego.

Celem procesu kształcenia na specjalności zarządzanie portem lotniczym jest uzyskanie przez studenta pogłębionej wiedzy z zakresu form organizacyjnych portów lotniczych oraz zasad ich tworzenia, funkcjonowania i rozwoju, a także struktury otoczenia i zależności zachodzących pomiędzy portem lotniczym a otoczeniem. Nabycie przez studenta umiejętności i poznanie narzędzi w zakresie zarządzania portem lotniczym oraz wykształcenie umiejętności wykorzystania wiedzy teoretycznej w procesie zarządzania portem lotniczym.

Celem specjalności jest przygotowanie profesjonalnych absolwentów do pracy w przedsiębiorstwach związanych z rynkiem lotniczym, a także w jednostkach doradczych oraz naukowych zajmujących się zagadnieniami ekonomiki portów lotniczych.

profil absolwenta

Absolwent specjalności zarządzanie portem lotniczym zdobywa wiedzę z zakresu:

 • zarządzania portem lotniczym,
 • infrastruktury i logistyki w porcie lotniczym,
 • ekonomiki portu lotniczego, w tym zarządzania finansami,
 • marketingu portu lotniczego,
 • prognozowania rynku lotniczego z zastosowaniem odpowiednich metod i narzędzi,
 • strategii rozwoju portu lotniczego,
 • regulacji rynku usług transportu lotniczego,
 • zrównoważonego rozwoju portu lotniczego.

Absolwent specjalności zarządzanie portem lotniczym jest przygotowany do podjęcia pracy na różnych szczeblach struktury organizacyjnej:

 • w portach lotniczych (Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Ławica-Poznań, Port Lotniczy w Gdańsku, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice itp.),
 • w liniach lotniczych (np. PLL LOT, WizzAir, Ryanair, EasyJet, BritishAirways, Lufthansa),
 • w instytucjach działających na rynku lotniczym (Urząd Lotnictwa Cywilnego, Ministerstwo Infrastruktury – Departament Lotnisk, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej),
 • w mediach związanych z transportem i rynkiem lotniczym (prasa branżowa, portale tematyczne, itp.),
 • w firmach związanych z funkcjonowaniem transportu lotniczego (agenci handlingowi, biura podróży, przedsiębiorstwa związane z lotnictwem ogólnym itp.),
 • w firmach doradczych,
 • w jednostkach naukowych zajmujących się badaniem rynku lotniczego.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~BPHe5CP8zSKh  2017-06-14 08:43:45
May22 Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or soigthmne. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is wonderful blog. A great read. I will definitely be back.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl