aktuariat i zarządzanie ryzykiem*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Celem specjalności jest poznanie zarówno metod szacowania ryzyka rynkowego, jak i instrumentów służących do jego zabezpieczenia. Dwa filary tej specjalności: szacowanie ryzyka oraz metodologia jego ograniczania poprzez ubezpieczenie pozwala podzielić jej program na część związaną z szeroko pojętym ryzykiem finansowym oraz aktuarialną, obejmującą przedmioty z zakresu ubezpieczeń.

Wiedza, jaką posiada absolwent aktuariatu i zarządzania ryzykiem bazuje zarówno na przedmiotach interdyscyplinarnych, tj. rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna, jak i ściśle związanych z tematyką ryzyka oraz ubezpieczeń, a dotyczących wyceny instrumentów pochodnych, matematyki ubezpieczeniowej czy zarządzania ryzykiem kredytowym. Na każdym etapie nauki, student ma możliwość wykorzystania nabytej wiedzy w trakcie zajęć z konstrukcji modeli przy użyciu specjalistycznego oprogramowania.

profil absolwenta

Absolwent tej specjalności będzie posiadał niezbędną wiedzę matematyczną, statystyczną oraz ekonometryczną do szacowania ryzyka na rynkach finansowych i ubezpieczeniowych, co pozwoli mu na zatrudnienie w firmach konsultingowych, funduszach inwestycyjnych, jak również umożliwi samodzielną pracę w charakterze doradcy.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~NK3UYmSq  2017-06-14 06:58:38
wonderful put up, very informative. I’m wondering why the opposite specialists of this sector don’t understand this. You must continue your writing. I’m sure, you have a great rea#7rs&d821e; base already!
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl