rachunkowość i zarządzanie finansami*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Celem studiów na specjalności Rachunkowość i zarządzanie finansami jest kształcenie specjalistów posiadających zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami podmiotów gospodarczych.

profil absolwenta

Wiedza zdobyta na tej specjalności pozwoli jej absolwentom współuczestniczyć w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi z wykorzystaniem metod oraz narzędzi operacyjnej i strategicznej rachunkowości zarządczej oraz zarządzania finansami, brać udział w sporządzaniu i analizie sprawozdań finansowych i innych raportów biznesowych tych podmiotów, a także budować w przyszłości własną karierę zawodową prowadzącą do wykonywania zawodu, np. głównego księgowego, kierownika biura rachunkowego, kierownika działu finansowego, dyrektora finansowego lub biegłego rewidenta.

Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie w zawodach, dla których wymagana jest fachowa wiedza z rachunkowości i zarządzania finansami. Absolwenci specjalności mogą podejmować pracę zawodową zarówno w firmach sektora MŚP, dużych przedsiębiorstwach różnych branż oraz jednostkach sektora finansów publicznych, jak również wykonywać pracę w formie samozatrudnienia, prowadząc usługowo księgi rachunkowe lub świadcząc usługi doradztwa biznesowego.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl