finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

Specjalność finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. W ramach przedmiotów specjalizacyjnych studenci poznają m.in. istotę optymalizacji obciążeń podatkowych, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw oraz poznają zasady projektowania systemów informacyjnych rachunkowości. Analityczne spojrzenie na funkcjonowanie przedsiębiorstw połączone z teoretyczną, specjalistyczną wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości to podstawowe walory tej specjalności, dające absolwentom wyjątkowo szerokie spektrum możliwości zatrudnienia.

profil absolwenta

Absolwenci specjalności znajdują zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach finansowych na stanowiskach dyrektorów finansowych i głównych księgowych, analityków finansowych, doradców podatkowych, finansowych i inwestycyjnych, a także podejmują pracę na własny rachunek, jak również w firmach audytorskich i biurach konsultingowych.

Kwalifikacje absolwentów specjalności przygotowują do zawodów:

  • Specjalista do spraw księgowości i rachunkowości,
  • Doradca podatkowy, finansowy i inwestycyjny,
  • Analityk finansowy.


W dalszej perspektywie absolwenci specjalności ukierunkowani są do zdobycia zawodów:

  • Głównego księgowego,
  • Kierownika biura rachunkowego,
  • Kierownika działu finansowego.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
~dqKSnbrtDrL1  2013-11-09 14:36:11
Now I know who the brainy one is, I'll keep loionkg for your posts.
 
 
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl