rachunkowość i sprawozdawczość finansowa*

opis

Specjalność na kierunku finanse i rachunkowość.

W procesie nauczania szczególny nacisk kładzie się na praktyczną aplikację przepisów polskiego prawa bilansowego i podatkowego. Sporządzanie sprawozdań finansowych i umiejętność ich właściwej interpretacji wymaga nie tylko dobrej znajomości przepisów, ale też gruntownego wykształcenia ekonomicznego. W ramach przedmiotów specjalizacyjnych studenci zapoznają się z obsługą programów finansowo – księgowych, rozliczeniami publiczno – prawnymi, w tym z zastosowaniem narzędzi informatycznych w rachunkowości, zasadami organizacji rachunkowości, zasadami sporządzania i interpretacji elementów sprawozdania finansowego a także ewidencji i wyceny instrumentów finansowych.

profil absolwenta

Absolwent specjalności posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne przygotowujące go do pełnienia funkcji samodzielnego księgowego w jednostkach sektora prywatnego i publicznego, pracownika działu rachunkowości zarządczej, analityka kosztowego, analityka finansowego, specjalisty ds. kadr i płac oraz rozliczeń podatkowych, eksperta sprawozdawczości finansowej.

Kwalifikacje absolwentów specjalności przygotowują do zawodów:

  • Specjalista do spraw rachunkowości,
  • Specjalista do spraw rachunkowości podatkowej,
  • Specjalista do spraw wynagrodzeń.


Poznaj inne KIERUNKI STUDIÓW i specjalności! ►Wasze komentarze
Czekamy na Twoją opinię.
str. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  /  1
Dodaj komentarz:

ksywka

treść

wyszukiwarka kierunków,wyszukiwarka studiów,wyszukiwarka kierunków studiów,wyszukiwarka uczelni,wyszukiwanie studiów,jakie studia,wyszukiwanie po przedmiotach maturalnych,co zdawać na maturze,kierunki studiów matura,matura,matura 2010,matura 2011,matura próbna,egzamin maturalny,przedmioty maturalne, matura z matematyki,studia,studiować,studia dzienne,studia zaoczne,uczelnie,uczelnie wyższe,szkoły wyższe,uniwersytet,uniwersytety,politechnika,studia prawnicze,medycyna,farmacja,studia psychologia

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.pl